W naszej diecie musimy zwracać uwagę na to co jemy z kilku powodów, z których dwa najważniejsze to ilość kalorii w produkcie oraz ilość składników odżywczych w produkcie. W tym drugim przypadku ważna jest ilość makroskładników, które są niezbędne do życia gdyż regulują szereg funkcji naszego organizmu.

Białko

Pierwszym z makroskładników niezbędnych do działania naszego organizmu jest białko. Jest ono szczególnie ważne dla sportowców, gdyż to właśnie białko jest głównym składnikiem budulcowym mięśni, jednak nie tylko sportowcy muszą dbać o przyswajanie jego odpowiedniej ilości. Każda osoba musi przyjmować białko każdego dnia, różnić się będzie jedynie wymagana ilość, która będzie większa u sportowców.

Węglowodany i tłuszcze

Kolejnym ważnym makroskładnikiem dla każdego z nas są węglowodany. Są one głównym składnikiem energetycznym naszego organizmu, co jest ważne nie tylko dla osób trenujących, ale także dla osób nieaktywnych. Z kolei tłuszcz reguluje szereg funkcji naszego organizmu, a także umożliwia rozpuszczenie wielu witamin, które pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *