Każdy człowiek musi dziennie przyjmować odpowiednią ilość składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Choć ich ilość będzie się różniła w zależności od danej osoby, to każdy musi dostarczać do organizmu białka, tłuszcze, węglowodany i inne składniki. Można je pozyskać z diety i suplementów.

Mikroskładniki

Na rynku możemy znaleźć wiele suplementów, które mogą dostarczyć składniki odżywcze, zarówno makro- jak i mikroskładniki. Należy jednak pamiętać, że suplementy Essence to uzupełnienie diety, nie mogą one zastąpić zwykłych posiłków na dłuższą metę. Jeśli chodzi o mikroskładniki, to istnieje wiele zestawów witamin, dostosowanych do pory roku oraz stylu życia danej osoby. Co w przypadku makroskładników?

Makroskładniki

W przypadku białka dobrym suplementem do ich uzupełniania są odżywki białkowe, które składają się niemal wyłącznie z białka. Są one niemal niezbędne u osób zaawansowanych, których zapotrzebowanie na białko znacznie przekracza możliwości dostarczenia ich z pożywieniem. Jeśli chodzi o tłuszcze, to najlepszym do tego suplementem są kwasy omega-3, są to dobrej jakości tłuszcze. Z kolei węglowodany możemy przyjmować w formie czystej, lub jako część suplementu, jak w przypadku gainerów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *