Treningi na siłowni dają nam okazje na skuteczne zmniejszanie tkanki tłuszczowej lub rozbudowę masy mięsniowej. Jednak co zrobić w momencie, gdy nie jestesmy w stanie iść na siłownię lub nie czujemy się tam komfortowo? Możemy zacząć ćwiczyć w domu. Czy ma to sens?

Ćwiczenia bez sprzętu

Gdy zaczynamy ćwiczenia w domu to musimy się zastanowić, czy potrzebujemy odpowiedniego sprzętu czy nie. Osoby zaczynające swoją przygodę z aktywnym trybem życia nie muszą się martwić, gdyż dla takich osób wystarczy ciężar własnego ciała. Taki trening będzie wystarczający przez jakiś czas, jednak gdy nabierzemy trochę doświadczenia będziemy musieli zdecydować, czy iść na siłownię czy zakupić sprzęt.

Sprzęt dla bardziej zaawansowanych

Sztangi, hantle i ciężary https://www.bodypak.pl/pl/wsb/271_akcesoria-do-treningu-silowego-w-domu.html są obowiązkowym sprzętem w każdej domowej siłowni, inne sprzęty są jedynie dodatkami. Ciężary są niezbędne jeśli osoby bardziej doświadczone chcą zaliczyć progres w treningu. Można tak pracować przez jakiś czas, jednak nadejdzie moment, kiedy domowa siłownia będzie w stanie jedynie powstrzymać regres, nie uda się zaliczyć progresu. Wtedy niezbędny będzie profesjonalny sprzęt, który jest drogi. Jeśli nie mamy na niego środków to najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na siłownię.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *