Podjęliśmy decyzję i chcemy coś zrobić z naszym ciałem, albo spalić zbędny tłuszcz albo zwiekszyć masę mięśniową. Jako osoba początkująca nie jestesmy pewni, czy powinniśmy wykupywać karnet na siłowni, czy najpierw spróbować potrenować samodzielnie w domu. Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Czemu dom?

Pierwszą zaletą, jeśli chodzi o trening w domu jest oszczędzanie pieniędzy, szczególnie dla osób początkujących. Trening w domu przy pomocy rzeczy codziennego użytku na sam początek w zupełności wystarczą aby zobaczyć pierwsze efekty naszej pracy. Ponadto oszczędzamy też czas, który musielibyśmy stracić na dojazd do siłowni. Jednak po pewnym czasie będziemy musieli się zdecydować, czy kupić karnet na siłownię czy sprzęt.

Czemu siłownia?

Główną zaletą trenowania do siłowni jest dostęp do wielu drogich sprzętów, jak na przykład bieżnie https://www.bodypak.pl/pl/wsb/183_bieznia-orbitrek-rowerek-co-wybrac.html. Oprócz tego na siłowni, gdy jesteśmy osobami początkującymi, możemy pytać się bardziej doświadczonych osób o prawidłowe techniki wykonania ćwiczenia i o porady dotyczące diety. Siłownia jest niezbędna dla osób, które już są bardziej zaawansowane i trening w domu nie daje już żadnych efektów, a chcemy uniknąć zakupu drogiego sprzętu.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *